Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje, iż w dniu 19 października  br. od godz. 9:30 do godz. 14:30 pokój nr 23 I piętro – Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych będzie nieczynny. Wszelkie sprawy będzie można załatwić w pokoju nr 36 II piętro – Sekretariat.

Za utrudnienia przepraszamy.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy w związku ze wzrostem zakażeń wirusem COVID-19, dbając o bezpieczeństwo pracowników oraz klientów, prosi o ograniczenie wizyt w tut. Centrum do minimum i o załatwianie swoich spraw telefonicznie lub drogą elektroniczną.

tel.: 74 851 50 10

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W związku z intensywnym wzrostem zakażeń o każdych krokach podejmowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy będziemy informować na bieżąco.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy informuje osoby niepełnosprawne o posiadaniu  wolnych środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na poszczególnych zadaniach:

  • dofinansowanie do zaopatrzenia w środki pomocnicze i przedmioty ortopedyczne, np.: aparaty słuchowe, wkładki uszne, wózki inwalidzkie, pieluchomajtki, kule, balkoniki, buty ortopedyczne, protezy, ortezy, itp.,
  • dofinansowanie do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, np. rower rehabilitacyjny stacjonarny, bieżnia, piłki, wałki do ćwiczeń, rotory, orbitrek, itp.,
  • dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych, np.: przystosowanie łazienki do potrzeb osób niepełnosprawnych, zakup i montaż windy, platformy pionowej,  likwidacja progów, wykonanie podjazdu, wyrównanie podłoża i położenie posadzki antypoślizgowej lub paneli lub wykładziny, poszerzenie otworów drzwiowych do szerokości 90 cm wraz z zakupem, montażem drzwi i ościeżnicy, itp.,
  • dofinansowanie do likwidacji barier technicznych, np.: zakup uchwytów, siedziska prysznicowego, łóżka ortopedycznego, podnośnika wannowego, podnośnika transportowego, zakup schodołaza, zakup nasadki toaletowej, wózka toaletowego, zakup i montaż mebli kuchennych dostosowanych dla potrzeb osób poruszających się wyłącznie na wózkach inwalidzkich, szyn najazdowych, zakup i montaż poręczy w ciągach komunikacyjnych, zakup i montaż podnośnika sufitowego, itp.,
  • dofinansowanie do likwidacji barier w komunikowaniu się, np.: zakup radiomagnetofonów, powiększalników, lup, monookularów, telefonów komórkowych z programem udźwiękawiającym wyłącznie dla osób niewidomych i niedowidzących, telefonów głośnomówiących, dyktafonów, faksu, komputera wraz z podłączeniem do sieci internetowej, mówiki, itp.

Szczegółowych informacji o realizacji ww. zadań można uzyskać w siedzibie tutejszego Centrum, tj.: Świdnica, ul. Wałbrzyska 15, I piętro, pokój nr 23 lub pod nr telefonów:  74 851-50-21, 74 851-50-29, 74 851-50-31.

Osoby zainteresowane zapraszamy do składania wniosków.
 

PRZYPOMINAMY – 10 października 2020 r. kończy się nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Modułu II pilotażowego programu "Aktywny samorząd" – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Za datę złożenia wniosku uważa się datę jego złożenia w systemie SOW, datę wpłynięcia do tutejszego Centrum, a w przypadku wniosków składanych drogą pocztową – datę stempla pocztowego.

Wnioskodawcy może zostać przywrócony termin przyjęcia wniosku.

Wnioski można składać w formie papierowej: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy ul. Wałbrzyska 15, I piętro pok. 23

bądź elektronicznie w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW)

System Obsługi Wsparcia to platforma, za pomocą której wnioski o wsparcie finansowane przez PFRON można złożyć elektronicznie. Dostęp do Systemu jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

Informacje, instrukcje, regulamin korzystania z Systemu dostępne na stronie: https://portal-sow.pfron.org.pl/opencms/export/sites/pfron-sow/sow/info/

Szczegółowe informacje: tel. 74 851 50 21

www.pcpr.swidnica.pl, Projekty i programy

www.pfron.org.pl

Wzory wniosków do pobrania: zakładka "druki wniosków"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy organizuje dla swoich pracowników płci pięknej warsztaty z samoobrony i asertywności metodą WenDO. Warsztaty maja na celu naukę:

  1. skutecznej, spójnej, asertywnej komunikacji,
  2. rozpoznawania i diagnozowania sytuacji przekraczania granic,
  3. podejmowania decyzji,
  4. reagowania na sytuacje przekraczania granic, dyskryminację i przemoc ze względu na płeć i inne,
  5. samoobrony fizycznej w sytuacjach ataku/napaści.

Warsztaty prowadzone będą przez dwie trenerki: tj. Panią Lenę Bielską oraz Panią Magdalenę Szewciów dla dwóch grup pracowników w niżej podanych terminach:

I grupa - 28-29 września 2020 r. od godz. 8:00 do godz. 15:00,

II grupa – 28-29 października 2020 r. od godz. 8:00 do godz. 15:00

Zajęcia odbędą się w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ul. Długiej 33 (parter- sala konferencyjna nr 1).